Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Traktor S2 mk3 σε virtual
Καλησπερα και παλι..
Ευχαριστω για την προηγουμενη απαντηση οσον αφορα τις ρυθμισεις του ηχου στην s2 κ το virtual..
Εχω καποια θεματακια αλλα τωρα..
1..
Παιζω με φουλ γκαζια..
Δυστυχως το virtual προς το παρον δεν διαβαζει την s4 mk3 για να εχω καλυτερη καρτα ηχου στην κονσολα... κ μεχρι στιγμης χρησιμοποιω την s2 mk3 η οποια δεν εχει κ πολλα γκαζια η καρτα ηχου της ακομα κ στον traktor..

Υπαρχει καποιος τροπος (οπως στον traktor πχ) να ρυθμισεις το headroom μεσα απο το προγραμμα γιατι κ το μαστερ της s2 κ του μεικτη παιζουν στο και τεταρτο κ 25?
Βρηκα το Db audio στις ρυθμισεις κ πειραματιστηκα ανεβαζοντας την τιμη του db, ομως χαμηλωνει ο ηχος κ δινω παλι απ το μαστερ της κονσολας κ του μεικτη..

2... Αναγκαστικα πηγα σε virtual γιατι χρειαζομουν μιξη videoclip σε μια απ τις επιχειρήσεις που εργαζομαι..
Επειδη ειμαι εντελως νεα ομως στο κομματι του video, υπαρχει καποιο site η προγραμμα που θα μπορουσα να κατεβαζω videoclip με καλη ποιοτητα ηχου?
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Posted Sat 04 Mar 23 @ 3:51 pm
Το βρηκα! Μπηκα σε ενα αγγλικο forum για virtual κ ειδα πως μπορω να βρω την s4 στις επεκτασεις.. συγνωμη για την ασχετοσύνη, αλλα ειμαι νεα στον virtual κ δεν ξερω που να ψαξω τι κ οι περισσοτεροι που γνωριζω παιζουν τρακτορ για να μου δωσει καποιος τα φωτα του..
Η οθονη της κονσολας δε λειτουγει βεβαια, αλλα σιγουρα εχω καλυτερη καρτα ηχου απ την s2..
 

Posted Sat 04 Mar 23 @ 4:17 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αυτο ακριβως, η s4mk3 υποστηριζεται μεν αλλα οχι φουλ (οθονες, και haptic) οποτε στα extentions θα βρεις το μαπερ της. Τωρα σχετικα με τα video γιατι δε δοκιμαζεις τα dj pools?
 

Posted Mon 06 Mar 23 @ 5:06 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
NINA LEKKA wrote :

Υπαρχει καποιος τροπος (οπως στον traktor πχ) να ρυθμισεις το headroom μεσα απο το προγραμμα γιατι κ το μαστερ της s2 κ του μεικτη παιζουν στο και τεταρτο κ 25?
Βρηκα το Db audio στις ρυθμισεις κ πειραματιστηκα ανεβαζοντας την τιμη του db, ομως χαμηλωνει ο ηχος κ δινω παλι απ το μαστερ της κονσολας κ του μεικτη..
ψαξε στις ρυθμισεις την επιλογη zerodb
 

Posted Tue 07 Mar 23 @ 11:39 am