Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: περι στεμς 2
καλησπερα στην ομαδα και χρονια πολλα στους εορταζοντες
στο buck up μου λαπτοπ εχει gtx 850 οποτε δεν σηκωνει στεμς 2 αλλα πριν ειχα μαπαρει ενα κουμπι και ενεργοποιουσα τα στεμς οποτε τα ηθελα τωρα βλεπω οτι αυτο δεν μπορω να το κανω ( μαλλον λογικο μιας και εχουν αλλαξει αυτες οι ρυθμισεις ) πως λοιπον μπορω να εχω τα στεμς 1 οποτε τα θελω εγω και οχι μονιμα και
στο βασικο μου λαπτοπ που εχει υλικο και σηκωνει τα στεμς 2 ενω παντα μου εκανε αυτοματη ενημερωση τωρα δεν κανει πρεπει να κανω εγω κατι?
ευχαριστω
 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 5:47 pm
setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Disabled' ? off & setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Reduced quality' : on & setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Disabled'


Στο βασικό, ποια έκδοση έχεις; Και την ρύθμιση earlyAccessUpdates σε τι τιμή την έχεις;
 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 5:58 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
kokkinoskoufitsos wrote :
καλησπερα στην ομαδα και χρονια πολλα στους εορταζοντες
στο buck up μου λαπτοπ εχει gtx 850 οποτε δεν σηκωνει στεμς 2 αλλα πριν ειχα μαπαρει ενα κουμπι και ενεργοποιουσα τα στεμς οποτε τα ηθελα τωρα βλεπω οτι αυτο δεν μπορω να το κανω ( μαλλον λογικο μιας και εχουν αλλαξει αυτες οι ρυθμισεις ) πως λοιπον μπορω να εχω τα στεμς 1 οποτε τα θελω εγω και οχι μονιμα


setting 'StemsRealtimeSeparation''Disabled' ? setting 'StemsRealtimeSeparation''Reduced quality' : setting 'StemsRealtimeSeparation''Disabled'

kokkinoskoufitsos wrote :

στο βασικο μου λαπτοπ που εχει υλικο και σηκωνει τα στεμς 2 ενω παντα μου εκανε αυτοματη ενημερωση τωρα δεν κανει πρεπει να κανω εγω κατι?
ευχαριστω


Στις ρυθμίσεις στην καρτέλα internet το checkUpdates πρέπει να είναι στο yes

 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 6:02 pm
PhantomDeejay wrote :
setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Disabled' ? off & setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Reduced quality' : on & setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Disabled'


Στο βασικό, ποια έκδοση έχεις; Και την ρύθμιση earlyAccessUpdates σε τι τιμή την έχεις;


εχει την 7183.1915

την εχω στο οχι

η εντολη που μου δινεις κανει και τις τρεις λειτουργιες?

δεν θα μπορουσα να βαλω μονο τις δυο μιας και το παλιο μου λαπτοπ δεν σηκωνει τα 2?



 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 6:12 pm
kokkinoskoufitsos wrote :

εχει την 7183.1915
την εχω στο οχι

Η τελευταία πλήρης επίσημη έκδοση είναι η 7360
Αν το laptop έχει internet αλλά δεν κάνει αναβάθμιση τότε δοκίμασε να κατεβάσεις χειροκίνητα την 7360 από το site και να κάνεις εγκατάσταση από πάνω από την παλιά έκδοση.
Και σε λίγες μέρες που θα βγει νέα πλήρης έκδοση (όχι Early Access) θα δούμε αν θα κάνει αναβάθμιση ή όχι.
 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 6:18 pm
djsadim wrote :
kokkinoskoufitsos wrote :
καλησπερα στην ομαδα και χρονια πολλα στους εορταζοντες
στο buck up μου λαπτοπ εχει gtx 850 οποτε δεν σηκωνει στεμς 2 αλλα πριν ειχα μαπαρει ενα κουμπι και ενεργοποιουσα τα στεμς οποτε τα ηθελα τωρα βλεπω οτι αυτο δεν μπορω να το κανω ( μαλλον λογικο μιας και εχουν αλλαξει αυτες οι ρυθμισεις ) πως λοιπον μπορω να εχω τα στεμς 1 οποτε τα θελω εγω και οχι μονιμα


setting 'StemsRealtimeSeparation''Disabled' ? setting 'StemsRealtimeSeparation''Reduced quality' : setting 'StemsRealtimeSeparation''Disabled'

kokkinoskoufitsos wrote :

στο βασικο μου λαπτοπ που εχει υλικο και σηκωνει τα στεμς 2 ενω παντα μου εκανε αυτοματη ενημερωση τωρα δεν κανει πρεπει να κανω εγω κατι?
ευχαριστω


Στις ρυθμίσεις στην καρτέλα internet το checkUpdates πρέπει να είναι στο yes


ευχαριστω στο yes ειναι το ιντερνετ παντα εκανε ενημερωση τωρα εχει κολλησει για καποιον λογο
 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 6:18 pm
PhantomDeejay wrote :
kokkinoskoufitsos wrote :

εχει την 7183.1915
την εχω στο οχι

Η τελευταία πλήρης επίσημη έκδοση είναι η 7360
Αν το laptop έχει internet αλλά δεν κάνει αναβάθμιση τότε δοκίμασε να κατεβάσεις χειροκίνητα την 7360 από το site και να κάνεις εγκατάσταση από πάνω από την παλιά έκδοση.
Και σε λίγες μέρες που θα βγει νέα πλήρης έκδοση (όχι Early Access) θα δούμε αν θα κάνει αναβάθμιση ή όχι.

αυτο θα κανω γιατι δεν θελω τις δοκιμασμενες παντα ευχαριστω

 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 6:19 pm
Η εντολή που σου έδωσα ανοιγοκλείνει τα stems 1.0.
Δεν κάνει "3" πράγματα.
 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 6:19 pm
PhantomDeejay wrote :
Η εντολή που σου έδωσα ανοιγοκλείνει τα stems 1.0.
Δεν κάνει "3" πράγματα.

γιωργο μπορω να την χρησιμοποιησω και στο καλο μου λαπτοπ για να τα ανοιγω οποτε θελω?
και μια τελευταια ερωτηση και συγνωμη για τον χρονο σου
τα νεα στεμς δεν ειναι στα ποντεσιομετρα του eq?
αν οχι μπορω να τα επαναφερω εκει οποτε τα ενεργοποιω?
 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 6:26 pm
1) Στο καλό σου laptop αν θες να ανοιγοκλείνεις τα stems 2.0 τότε η εντολή είναι ελαφρώς διαφορετική.
2) Αν χρησιμοποιήσεις την παραπάνω εντολή θα εξαναγκάσεις το καλό σου laptop να τρέχει με stems 1.0 ακόμα κι αν μπορεί να τρέξει stems 2.0 χωρίς κανένα πρόβλημα
3) Φυσικά και τα νέα stems ακούν και στα ποτενσιόμετρα του EQ όπως πριν.
 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 8:18 pm
PhantomDeejay wrote :
1) Στο καλό σου laptop αν θες να ανοιγοκλείνεις τα stems 2.0 τότε η εντολή είναι ελαφρώς διαφορετική.
2) Αν χρησιμοποιήσεις την παραπάνω εντολή θα εξαναγκάσεις το καλό σου laptop να τρέχει με stems 1.0 ακόμα κι αν μπορεί να τρέξει stems 2.0 χωρίς κανένα πρόβλημα
3) Φυσικά και τα νέα stems ακούν και στα ποτενσιόμετρα του EQ όπως πριν.

τοτε δωσε μου ρε φιλε την εντολη για το καλο μου λαπτοπ γιατι δεν υπαρχει λογος ολο το βραδυ να ζοριζεται για 10 κομματια που θα χρειαστω τα stems γιατι εβαλα αυτην και δεν καταλαβα διαφορα
 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 8:37 pm
Την έχω ξαναγράψει, δεν την κρατάω μυστικό..
setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Disabled' ? off & setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Enabled' : on & setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Disabled'
 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 8:47 pm
PhantomDeejay wrote :
Την έχω ξαναγράψει, δεν την κρατάω μυστικό..
setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Disabled' ? off & setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Enabled' : on & setting 'stemsRealTimeSeparation' 'Disabled'

εχεις δικιο αλλα ειναι τοσα πολλα τα ποστ με τα στεμς που στραβωθηκα και ακρη δεν βρηκα
θενκ γιου τζωρτζζζζ
 

Posted Mon 12 Dec 22 @ 9:42 pm
ενταξει πραγματικα τα μεα στεμς απλα τα σπανε δεν ξερω πως τα καταφεραν αλλα πλεον οι αλλαγες ειναι παιχνιδι ακομα και αν σου ξεφυγει το μετρημα δεν τρεχει τπτ
θελω να τα βαλω στο eq οταν τα επιλεγω και δεν βρισκω τον τροπο πως γινεται ρε παιδια?
 

Posted Thu 15 Dec 22 @ 9:20 pm
eq_mode
 

Posted Fri 16 Dec 22 @ 8:31 am