Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Pionner T1
Καλημέρα στην ομάδα !! Βρήκα σε τιμή ευκαιρίας από φίλο μια pionner T1 και σκέφτομαι να την αγοράσω .. Είμαι pro user πληρώνω συνδρομή η κονσόλα αυτή παίζει με το virtual dj ????
 

Posted Tue 30 Aug 22 @ 8:02 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
βασικα δεν πληρωνεις κατι εξτρα ομως δε ξερω αν ειναι συμβατη μιας και ειναι πολυ παλια κονσολα, και δεν την ειδα να την αναφερει καπου εδω...
ας μας απαντησουν ομως καλυτερα η ο djdad h phantomdj
 

Posted Tue 30 Aug 22 @ 2:13 pm
Όταν λες "σε τιμή ευκαιρίας", να υποθέσω ότι σε πληρώνουν για να την πάρεις... Γιατί ένας controller που βγήκε στην αγορά το Φεβρουάριο του 2011 (κοινώς πριν 11,5 ολόκληρα χρόνια), τί αξία μπορεί να έχει?

Όσον αφορά στην ερώτησή σου, η απάντηση έχει δοθεί εδώ και καιρό και δεν έχει αλλάξει κάτι: https://www.virtualdj.com/forums/166412/General_Discussion/Virtual_DJ_and_Pioneer_DDJ_T1_Compatibility.html
 

Posted Tue 30 Aug 22 @ 4:36 pm
Γυρω στα 200 ευρω τη βρηκα ... Αρα το συμπερασμα είναι ότι δεν υποστηρίζετε ?
Και επίσης η flx6 αξίζει ??? Από θέμα τροφοδοσία κλπ κλπ ..... ?? Έχω ακούσει διάφορα και βλέπω ότι πουλιούνται αρκετές από παιδιά που έχουν αγοράσει τη συγκεκριμένη κονσόλα !
 

Posted Tue 30 Aug 22 @ 6:27 pm
Εάν σου δίνουν και 200€, τότε, ναι, να την πάρεις...

Ο Pioneer DDJ-FLX6 δεν έχει πέσει στα χέρια μου, για να γράψω εμπειρικά. Αλλά, το ότι πολλοί τον πωλούν, κάτι σημαίνει.
Και, πέραν αυτού, ένας οποιοσδήποτε controller, ο οποίος δεν διαθέτει δική του τροφοδοσία και XLR εξόδους, δεν χαρακτηρίζεται ως επαγγελματικός controller. Σχετικό μου άρθρο, εδώ: https://www.virtualdj.com/user/Theios_Giorgos/blogs/5902/_______________________DJ_CONTROLLER___________________________________________________________.html

Εν κατακλείδι, εάν ψάχνεσαι για "εφεδρικό" επαγγελματικό controller, τότε θα σου πρότεινα να εστιάσεις σε DDJ-SX2 ή DDJ-RR...
 

Posted Tue 30 Aug 22 @ 7:32 pm
Ενδιαφέρον άρθρο φαίνεται ... Θα το διαβάσω άμεσα .... Κοίτα είχα ένα numark platinum fx με τις οθόνες .... Αλλά η κάρτα ήχου είναι λίγο αδύναμη... Γι'αυτό και ψαχνομαι για κάτι άλλο .... Απλά έχω bugdet μέχρι 300 ευρώ ....
 

Posted Tue 30 Aug 22 @ 7:37 pm